Respirační onemocnění

HOMEOPATICKÁ LÉČBA CHRAPOTU

V listopadu 2023 jsem řešila případ osmiletého chlapce, který od listopadu 2021 trpí na častý chrapot, který má nejvíce od podzimu do jara. Nyní má chrapot 3 týdny v kuse bez známek zlepšení. Někdy se k chrapotu přidá suchý kašel, který je nejhorší v noci a ráno. 

Druhý den po podání homeopatického léku měl chlapec nezvykle hodně energie, další den ho bolela hlava. Chrapot byl stejný. Pár dní po léku se chrapot zhoršil, pak se ale začal výrazně lepšit. 14 dní po léku byl chrapot slovy maminky minimální, což bylo poprvé od doby, co se chrapot poprvé objevil.

Nyní to jsou 2 měsíce po léku a níže sdílím zprávu od maminky:

"Dobrý den, syna chrapot se výrazně zlepšil, před podáním léku byl daleko výraznější a trval i několik týdnů, též ho před lékem provázel velký kašel (hlavně v noci a po ránu). V současnosti je chrapot velmi slabý, některé dny jsem ho skoro nepoznala... také kašel je daleko menší, během týdne co měl chrapot kašlal jen jednou po ránu... Chrapot také na rozdíl od minulého roku nijak neléčíme."

To je dobrá reakce na lék, krátce po léku došlo k homeopatickému zhoršení, následně k trvalému zlepšení. Čekáme bez opakování léku. 


HOMEOPATICKÁ LÉČBA ZÁPALU PLIC

Dívka, 18 měsíců, má zápal plic. Začalo to rýmou a kašlem, který se postupně zhoršoval. 21. listopadu 2023 přišla večer silná dušnost a výrazné pocení na hlavě. V noci se holčička často budila, plakala, byla úzkostná. Následující ráno mi maminka volala a na základě aktuálních symptomů holčičky jsem podala homeopatický lék. Když jsem s maminkou mluvila, v telefonu jsem slyšela, jak holčička sípe. Hodinu po podání léku už v telefonu nebylo slyšet žádné sípání, holčička přestala kašlat a výrazně se zlepšila energie i nálada. Večer měla jen trochu rýmu. V noci klidně spala až do rána. Následující den se stav nadále zlepšoval, ale pro jistotu šli na RTG plic, který ukazoval ještě mírný zápal plic. Jelikož byl stav holčičky výrazně lepší než předešlý den, tak po domluvě s paní doktorkou jsme čekali bez podání atb. Následující den byl stav ještě lepší, poslech byl u paní doktorky úplně čistý. Za pár dní holčička podstoupila kontrolní RTG plic a vše bylo naprosto v pořádku. 


HOMEOPATICKÁ LÉČBA ČERNÉHO KAŠLE

Černý kašel je vysoce nakažlivá nemoc, která se vyznačuje dávivým, záchvatovitým kašlem. Konvenčně se tato nemoc léčí antibiotiky, která jsou ale účinná jen v prvních dnech od propuknutí nemoci, kdy ještě nedochází k silným záchvatům kašle. V dalších týdnech antibiotika už nepomáhají a čeká se, až kašel odezní sám. Tato fáze může trvat i 3 měsíce. Minulý týden jsem řešila případ černého kašle u pětileté dívky, u které nemoc propukla na konci srpna. Maminka mě požádala o pomoc, protože se dceři za poslední týden kašel výrazně zhoršil v podobě silných nočních záchvatů kašle, které dříve neměla. Jakmile v noci začne kašlat, musí vyskočit z postele, protože nemůže popadnout dech a chce se jí zvracet. Záchvaty kašle trvají velmi dlouho a jsou vyčerpávající. V den podání homeopatického léku se kašel zmírnil o 50%, byl mnohem kratší a v noci žádný záchvat kašle s pocity dušení neměla. Pokračovali jsme v podávání léku další dny, kdy se kašel každým dnem lepšil.

Níže sdílím zprávu maminky z dnešního rána.

"Dobre rano, pani Cervena, dnesni noc uplne bez kasle, po probuzení vlhky kasel, dekuji!"

I když je dívka zcela bez záchvatů kašle, pokračujeme v podávání léku do úplného uzdravení. 


ALERGICKÉ ASTMA

Žena, 46 let, konzultace proběhla 17.4.2023. Hlavní problém je alergické astma, které se letošní jaro výrazně zhoršilo, a silná únava. Denně musí užívat Ventolin. Níže sdílím zpětnou vazbu pár dní po léku.

"Ahoj Naty, lék jsem si vzala v pátek večer a ráno jsem se probudila skoro úplně bez dušnosti a kašle. Od té soboty jsem úplně bez Ventolinu a dýchám čistě a ten strašnej kašel je úplně pryč. Nechápu! Po 8 hodinách ten hlubokej rozdrážděnej kašel byl pryč. Jestli tohle vydrží, tak je to pro mě zázrak. Vůbec nemám ani to svědění na průduškách a na krku, zkrátka nic. A to jsme seděli v neděli přímo pod břízou a já viděla, jak ten prach z těch jehněd poletuje vzduchem přímo na mě. Každopádně jsem momentálně tak o 80% zlepšená. Občas trochu kýchnu, nebo mi zasvědí oči, ale to je nic proti tomu, co to bylo."

Nyní tomu je 14 dní po léku a zlepšení přetrvává. Únava je pryč.


AKUTNÍ LÉČBA BRONCHITIDY

Chlapec, 6 měsíců, konzultace proběhla v červnu 2023. Když mě maminka požádala o léčbu synovy bronchitidy, tak už měl chlapeček rozběhlou bronchitidu několik dní bez zjevného zlepšení. Chlapec nemá teplotu, ani nekašle, ale podle slov maminky se mu hůř dýchá, jako by měl zúženou dýchací trubici. Toto je už jeho třetí bronchitida v životě, první dostal ve 4 týdnech věku. Vždy se prvně objeví rýma, která pak sedne na průdušky.

Níže sdílím zprávu maminky 2 dny od podání homeopatického léku, kdy šli na kontrolu k paní doktorce.

"Dobrý den, paní Červená, tak syn je podle nálezu úplně čistý. Paní doktorka byla velmi překvapena!"

Do teď, 4 měsíce po léku, se bronchitida nevrátila. 


HOMEOPATICKÁ LÉČBA DLOUHOTRVAJÍCÍHO KAŠLE

Chlapec, 5 let, má chronický kašel od května 2023. Chlapec kašle v průběhu celého dne, ale nejhorší je kašel po ránu, kdy kašle až hodinu v kuse. Kašel je suchý a štěkavý, nebolestivý. Kašel se poprvé objevil 3 týdny po očkování proti vzteklině. Na očkování šel chlapec kvůli kousnutí od opice v Thajsku. U doktora mu bylo diagnostikováno hraniční astma, ale žádná dosavadní konvenční léčba mu nepomohla. Užíval erdomed, aerius i ventolin, ale bez efektu.

Hned druhý den po podání homeopatického léku se kašel zlepšil, ráno nebyl žádný záchvat kašle. Nyní to jsou 3 týdny od podání léku a maminka chlapce udává 90% zlepšení kašle, což se za celou dobu před podáním léku nestalo. Rána jsou bez kašle.😊