Gynekologické problémy

HOMEOPATICKÁ LÉČBA PORUCHY MENSTRUAČNÍHO CYKLU

Žena, 39 let, hlavní problém je silná, dlouhotrvající, bolestivá menses a silné PMS (premenstruační syndrom). Na bolestivou menses žena trpí od mládí, ale poslední 3 roky se objevilo špinění před počátkem menses, které trvá týden. Až pak se spustí krvácení, které je velmi silné. 

Také ženu trápí PMS, které trvá několik dní. Mezi známé a běžné projevy PMS patří podrážděnost, ale tato žena kromě podrážděnosti cítí silnou depresi, která trvá týden. Nechce se jí vstát z postele, nic ji netěší. Napadají ji i sebevražedné myšlenky. Nevidí smysl v životě, i když se v jejím životě neděje nic vážného. Žena pláče, když o tom mluví. Jakmile se však spustí krvácení, všechno z ní spadne a cítí se naopak velmi dobře. 

K tomu se za poslední rok přidal nový symptom: pocení na celém těle během spánku pár dní před a během menstruace. To žena nikdy dříve neměla. Miluje lák z okurek, je schopna vypít celou láhev. Od mládí trpí zácpou, chodí 1x za 5 dní.

Měsíc po užití homeopatického léku žena cítí velké zlepšení. Deprese před menses byla výrazně lepší, žena udává 70% zlepšení. Před lékem depresivní stavy trvaly týden, po léku jen 3 dny. Před menses vůbec nešpinila, což bylo poprvé za poslední 3 roky. Bolestivost stejná. Zlepšila se i četnost stolice, místo 1x za 5 dní teď chodí na stolici 1x za 2 až 3 dny.


HOMEOPATICKÁ POMOC PŘI TĚHOTENSKÝCH NEVOLNOSTÍ

V prosinci 2023 jsem řešila případ ženy se silnými těhotenskými nevolnostmi, kterými trpí poslední 2 týdny, tedy od 5. týdnu těhotenství. Nevolnost cítí neustále po celý den, lepší to je venku na čerstvém vzduchu. Musí mít stále něco v žaludku, aby se nevolnost dala vydržet. K nevolnosti se přidalo silné slinění, žena si musí často odplivnout. 

Po podání jedné dávky léku přišlo krátkodobé zhoršení nevolnosti, ale hned druhý den ráno po léku žena necítila žádnou nevolnost, což za poslední týdny těhotenství nezažila. Přes den cítí nevolnost jen občas, rozhodně ne po celý den. Také se výrazně zmírnilo slinění, už skoro nemusí odplivávat. 

Nyní to jsou 2 týdny po podání léku a celkové zlepšení žena udává o 90%, může normálně fungovat v domácnosti a starat se o svoji holčičku.  


HOMEOPATICKÁ LÉČBA VAGINÁLNÍCH MYKÓZ

Žena, 35 let, trpí od puberty na vaginální mykózy. Poslední dva roky se ale jejich četnost i průběh výrazně zhoršil. Mykóza se objevuje jednou měsíčně, žena cítí během mykózy pálení při močení, výrazné svědění, které má i v noci. Od ledna 2023 do května 2023 žena musela užívat velmi silná antimykotika, ale po jejich vysazení se mykóza hned vrátila. Menstruace je pravidelná, první 3 dny bolestivá. Zajímavé je, že vždy týden před menses ženu bolí v krku, má pocit, že na ni něco leze. Po menses bolest v krku zmizí.

Níže sdílím zprávu měsíc po podání homeopatického léku 😊

"Dobrý den, paní Červená, v první řadě Vám musím moc poděkovat, protože od té doby, co jsem užila 24.10. lék, vidím obrovský pokrok :-)

-cca 3 dny od užití se mi obrovsky zlepšila nálada, řekla bych, že si přijdu více v klidu, vesele

- před ani během menstruace mě nebolelo v krku, neměla jsem nijak velké bolesti. Neměla jsem výkyvy nálad, únavu.

Celkově bych tedy shrnula, že menstruace probíhala, tak dobře, že si ani nepamatuji, kdy dřív to takto bylo.

- mykoza - vidím obrovské zlepšení. Cítím se skvěle. Žádné bolesti břicha, mykoza byla, jen velmi nepatrně jeden den, žádné svědění, pálení.

A také včera jsem byla na kontrole u p.doktorky a řekla mi, že je to už skoro v pořádku, že vidí, jen nepatrný zbytek mykozy.

Chtěla jsem Vám tedy moc poděkovat, opravdu mám obrovskou radost a šťastnou náladu :-)"


HOMEOPATICKÁ LÉČBA ENDOMETRIÓZY A MIGRÉN

Žena, 44 let, hlavní problém jsou bolesti v podbřišku kvůli endometrióze, silná, bolestivá menses a migrény. 

Před 3 lety ženě zjistili dvou centimetrovou endometriální cystu na levém vaječníku. Ženu tehdy píchalo v podbřišku a také se výrazně zhoršil průběh menstruace. Byla mnohem víc bolestivá a silně krvácela. Také začala trpět na velmi bolestivé migrény, které se pravidelně objevovaly před začátkem a v průběhu menses. Bolesti hlavy byly velmi silné. Žena měla pocit, že jí hlava vybouchne. Na začátku letošního srpna musela akutně na operaci, protože jí cysta na vaječníku praskla. Doktoři odstranili přebytečnou tkáň, ale žena se do naší konzultace nadále potýkala s bolestmi břicha, i když po operaci už uběhlo několik měsíců. 

Níže sdílím radostnou zprávu mé klientky měsíc po užití homeopatického léku. 

"Dobrý den, milá Natálie, posílám dle naší domluvy zprávu. Lék jsem si vzala v sobotu 14. října k večeru. Migréna přišla cca o 20 hodin později a s tak náhlou intenzitou, že jsem si musela jít na návštěvě lehnout a vzít si prášek. Zkoušela jsem to pár hodin vydržet bez něj, ale bylo to nesnesitelné. Od té doby jsem už bolest hlavy nezažila, a to ani před či během menstruace! Dokonce i samotná menstruace měla poklidnější průběh. Co se týká podbřišku, bolesti po operaci už necítím. Děkuji velmi za pomoc, Natálie. Nemít měsíc bolest hlavy je něco krásného!"

To, že došlo k silné bolesti hlavy 20 hodin od podání léku je dobrá reakce, protože došlo k tzv. homeopatickému zhoršení, které nastartovalo léčebný proces v organismu. 


NÁVALY V KLIMAKTERIU

Žena, 62 let, konzultace proběhla dne 31.3.2022. Hlavní problém jsou návaly, které trvají již pět měsíců. Objevily se po tom, co měla velký strach o svého muže. Podobné návaly měla už v 50 letech během přechodu, ale nebyly tak časté. Nyní jsou návaly horší v noci, budí ji až 10x za noc. Největší horko cítí na hrudníku, které se šíří dolů do nohou. Nepotí se. Měsíc po podání homeopatického léku se noční návaly zredukovaly z 10 na 1. V dalších týdnech návaly úplně zmizely.