Homeopatická léčba dětí

PROBLÉMY PO OČKOVÁNÍ

Ráda bych se s vámi podělila o případ 6 letého chlapce, který od očkování MMR vakcínou z listopadu 2023 začal být více nemocný. Před očkováním byl 2x ročně nemocný s rychlým průběhem, měl vždy maximálně 3 dny horečky, pak byl zdravý. Na MMR vakcínu měl nezvykle horší reakci než na předešlá očkování, na krku se mu zvětšily uzliny, dle slov maminky byly velké jak tenisáky. Od té doby nemoc trvá i 2 týdny, měl zánět středního ucha, který musel být zaléčen antibiotiky. Jiné zdravotní problémy chlapec nemá.

13.2.2024, tedy víc jak měsíc po homeopatickém léku, mi maminka volala, že syna předešlou noc vzbudila bolest pravého ouška, plakal bolestí a měl horečku 39,4. Noc přečkali bez podání konvenčních léků. Ráno měl stále horečku 39,4. Ve chvíli, kdy jsme si spolu s maminkou volaly (bylo kolem 11 hod) byl už na tom chlapec mnohem lépe, ouško bolelo méně a horečka 38. Rozhodla jsem se čekat bez podání homeopatického léku, protože se stav sám zlepšoval.

Následující ráno mi přišla zpráva od maminky: "Dobré ráno, syn je zdravý už od včerejšího odpoledne. Takhle to měl přesně před tím očkováním vždycky, je to úžasný. Moc děkujeme"

Tohle je správná reakce na lék, kdy po užití léku se imunita vrátila do stavu před očkováním  


HOMEOPATICKÁ LÉČBA CHRAPOTU

V listopadu 2023 jsem řešila případ osmiletého chlapce, který od listopadu 2021 trpí na častý chrapot, který má nejvíce od podzimu do jara. Nyní má chrapot 3 týdny v kuse bez známek zlepšení. Někdy se k chrapotu přidá suchý kašel, který je nejhorší v noci a ráno.

Druhý den po podání homeopatického léku měl chlapec nezvykle hodně energie, další den ho bolela hlava. Chrapot byl stejný. Pár dní po léku se chrapot zhoršil, pak se ale začal výrazně lepšit. 14 dní po léku byl chrapot slovy maminky minimální, což bylo poprvé od doby, co se chrapot poprvé objevil.

Nyní to jsou 2 měsíce po léku a níže sdílím zprávu od maminky:

"Dobrý den, syna chrapot se výrazně zlepšil, před podáním léku byl daleko výraznější a trval i několik týdnů, též ho před lékem provázel velký kašel (hlavně v noci a po ránu). V současnosti je chrapot velmi slabý, některé dny jsem ho skoro nepoznala... také kašel je daleko menší, během týdne co měl chrapot kašlal jen jednou po ránu... Chrapot také na rozdíl od minulého roku nijak neléčíme."

To je dobrá reakce na lék, krátce po léku došlo k homeopatickému zhoršení, následně k trvalému zlepšení. Čekáme bez opakování léku. 


HOMEOPATICKÁ LÉČBA PROBLEMATICKÉHO RŮSTU ZUBŮ U DĚTÍ

Minulý týden jsem řešila zajímavý případ u 13 měsíčního dítěte, který poslední 4 dny trpí nespavostí, častou průjmovitou stolicí a výrazně se zhoršila nálada. 

Byl to vždy usměvavý a spokojený chlapec, ale poslední dny se chce pořád chovat v náruči, je protivný, pláče, když maminka odchází do jiného pokoje, bojí se být sám. Navíc se mu výrazně zhoršil spánek. Usíná 3 hodiny, pak se celou noc každou hodinu budí na kojení. 

Důvod tohoto zhoršení stavu je pravděpodobně růst stoliček. Dásně jsou v místě stoličky fialové. Dříve problémy s růstem zubů neměl. Zajímavé je, že spolu s růstem zubů má mnohem větší chuť k jídlu, což u většiny dětí během růstu zubů bývá naopak. Proto jsem zvolila lék, který nebývá často indikován u problematického růstu zubů, ale zohlednila jsem jeho aktuální symptomy.

V den podání léku chlapec usnul na 3 hodiny v posteli, což podle maminky dokázal takhle dlouho spát jen v kočárku. Usínání a noční spánek už byl zase jako dřív, tedy usnul do pár minut a vzbudil se jen jednou na kojení. Stolice se také upravila do původního stavu a nálada se zlepšila. Takto zlepšený stav trvá do dnes. 


HOMEOPATICKÁ LÉČBA ČASTÉ NEMOCNOSTI

Chtěla bych s vámi sdílet případ holčičky, která od Covidu z únoru 2020 začala být často nemocná. Měla opakované rýmy a kašle, které trvaly 2 týdny. 

Konzultace proběhla v listopadu 2022, kdy dívka měla opět rýmu a kašel. Den po podání homeopatického léku došlo k výraznému zlepšení. Lék působil léčebně i chronicky, protože od té doby byla dívka méně často nemocná a kašel trval už jen 5 dní. 

Ke zhoršení došlo v dubnu 2023, kdy se vrátil kašel stejně intenzivní jako před podáním léku z listopadu 2022. Bylo nutné podat stejný lék ve vyšší potenci. Po léku došlo k výraznému zlepšení akutního stavu a dívka nebyla nemocná až do začátku ledna 2024, kdy se vrátil kašel a rýma. Kašel byl nejhorší během usínání, kdy dívka nemohla usnout kvůli kašli několik hodin. Po jedné dávce léku byl kašel během usínání lepší o 50%. Následující den byl lék opakován ve 4 dávkách, po kterých došlo k ještě většímu zlepšení. 

Níže sdílím zprávu od maminky 2 dny po léku.

"Dobre rano, tak dcerka vecer zakaslala asi tak trikrat a v noci ani jednou. Dekuju! "Od té doby je dívka zdravá a zlepšila se jí i psychika, už se tolik nebojí být sama jako dříve. 


ČASTÁ NEMOCNOST A EPISTAXE

Dívka, 5 let, konzultace proběhla 15.3.2023. Hlavní problém je častá nemocnost a epistaxe neboli krvácení z nosu. Holčička bývá nemocná každý měsíc od svého prvního roku života. Nemoc trvá vždy nejmíň 14 dní. Začne to suchým, štěkavým kašlem, který je horší v noci. Po pár dnech se ke kašli přidává rýma. Dívka již prodělala několik laryngitid a bronchitid. Také trpí na záněty středního ucha. Nemocná bývá každoročně od září do května. Navíc od svých dvou let trpí na epistaxi, kterou má každou noc. Krev jí teče vždy jen z pravé nosní dírky. Má mírnou anemii. Homeopatický lék byl podán 25.3.2023. Od toho dne se epistaxe neobjevila ani jednou a nebyla za celý měsíc nemocná, i přes probíhající nemoci v rodině, což se před lékem ještě nikdy nestalo. 


AKUTNÍ LÉČBA BRONCHITIDY

Chlapec, 6 měsíců, konzultace proběhla v červnu 2023. Když mě maminka požádala o léčbu synovy bronchitidy, tak už měl chlapeček rozběhlou bronchitidu několik dní bez zjevného zlepšení. Chlapec nemá teplotu, ani nekašle, ale podle slov maminky se mu hůř dýchá, jako by měl zúženou dýchací trubici. Toto je už jeho třetí bronchitida v životě, první dostal ve 4 týdnech věku. Vždy se prvně objeví rýma, která pak sedne na průdušky.

Níže sdílím zprávu maminky 2 dny od podání homeopatického léku, kdy šli na kontrolu k paní doktorce.

"Dobrý den, paní Červená, tak syn je podle nálezu úplně čistý. Paní doktorka byla velmi překvapena!"

Do teď, 4 měsíce po léku, se bronchitida nevrátila. 


ZÁNĚT KYČLE PO VIRÓZE

Dívka, 5 let, konzultace proběhla 9.1.2023. Hlavní problém je parainfekční koxitida neboli zánět kyčle po viróze. Poprvé se tento problém objevil v říjnu 2022. Měla obyčejnou virózu, rýma, kašel, byla bez teplot. 3 týdny po nemoci dívku začalo bolet levé stehno, kulhala, bolest ji budila i v noci. Následně jí byl diagnostikován zánět kyčle. Dívka musela dodržovat klidový režim, nesměla chodit. Užívala nurofen. Za pár dní noha přestala bolet. Při další viróze, kterou prodělala na začátku prosince 2022, se opět objevila bolest levé nohy a musela dodržovat klidový režim. Také se jí stává, že po prochladnutí od nohou jí mimovolně uniká moč (pár kapek) krátce po vymočení. Od 4 let skřípe v noci zuby. Před rokem se jí narodil bráška, tehdy začala zadrhávat v řeči. Týden po homeopatickém léku se zhoršilo koktání, které se po 14 dnech začalo lepšit. Během prvního měsíce po léku byla nachlazená, ale nachlazení bylo mírnější a bolest nohy se neobjevila. Mimovolný únik moči se zlepšil o 90%, zadrhávání je také lepší než před podáním homeopatického léku. Do dnes se bolest nohy nevrátila i přes mírná nachlazení.


SPÁLOVÁ ANGÍNA

Chlapec, 8 let, konzultace proběhla 9.11.2022. Maminka mi volala s tím, že chlapce bolí v krku a má teplotu již třetí den. Každým dnem se bolest v krku zhoršuje. Bolest je píchavá, vystřeluje do ucha. Kvůli tomu nemůže polykat a vyplivuje sliny. Levá mandle je velmi oteklá, zarudlá a jsou na ní žluté čepy. Chlapec nemá chuť k jídlu, den a půl už nejedl. Teplota stoupá večer kolem 19. hodiny. Je mu větší horko než obvykle, přeje si jít do studené vany. Po podání homeopatického léku chlapec dostal hlad a bolest při polykání se zmírnila. Celkově se cítí mnohem lépe, chce jít do školy 😊 Následující den se osypal na hrudi a měl malinový jazyk. Jeho doktorka mu diagnostikovala spálovou angínu. Chlapec se ale cítil výrazně lépe, bolest při polykání byla mírnější o 70%, mandle už nebyla červená a čepy zmizely. Pokračovali jsme v podávání léku ještě dva dny. Bolest v krku úplně odezněla a vyrážka do pár dnů sama zmizela.


PROBLÉMY S RŮSTEM ZUBŮ

Chlapeček, 1 rok, horečka během růstu zubů, konzultace proběhla 30.11.2021. Chlapec má již 2 dny vysokou horečku mezi 38,5 a 39. Spustila se mu rýma, během spánku má ucpaný nos. Poslední dny mnohem více sliní, rostou mu zuby. Chlapec je hodně podrážděný, neklidný a většinu dne i noci propláče. Hodně se potí na hlavě. K tomu se mu výrazně zhoršily břišní koliky v noci, na které trpí již od narození. S každou nemocí se koliky vždy zhorší. Má kysele zapáchající nazelenalou stolici. Pár minut od podání homeopatického léku došlo k výraznému zklidnění, přestal plakat a klesla mu horečka. V noci spal bez problémů a rýma mu do druhého dne ustoupila. 


AKUTNÍ ZÁNĚT STŘEDNÍHO UCHA

Chlapec, 5 let, stěžuje si na bolest pravého ucha, má rýmu a horečku. Ouško už ho bolí několik dní i přes antibiotické kapky. Horečka také neustupuje. Dlouhodobě má velké problémy s polykáním jídla kvůli zvětšeným krčním mandlím. Má také zvětšenou nosní mandli, může dýchat jen pusou a v noci silně chrápe. V poslední době se mu dost zhoršila psychika, začal se hodně vztekat a bouchat se do hlavy. Homeopatický lék dostal 8.9.2023 a od jeho užití si přestal stěžovat na bolest ucha a byl bez horečky. Do dnešního dne je chlapec zdravý.

Níže sdílím zprávu od maminky z dnešního rána:

"Dobrý den, paní Červená. Tak píšu ohledně syna, omlouvám se, že jsem nepsala v so, nakonec jsme jeli se školkou na vodu a úplně jsem zapomněla Synovi bylo celou dobu dobře a musím říct, je to zvláštní, ale dá se s ním najednou jednodušeji domluvit Přijde mi to jako zázrak vážně" 


PSYCHOGENNÍ ZÁCPA 

Chlapec, 2 roky, trpí psychogenní zácpou, kdy dítě nechce jít na stolici, i když má nucení. Chlapec stále opakuje, že nechce bobek a zadržuje tak stolici, kterou mívá až po 8 dnech. Tuto zácpu má od října 2022. Když dostává Forlax (projímadlo), tak chodí na stolici co 3 až 4 dny. Před stolicí je vždy výrazně podrážděný, nespokojený a unavený. V den podání homeopatického léku šel na stolici, maminka přestala podávat Forlax, a od té doby chlapec chodil na stolici denně. Po několika týdnech byl chlapec na povinném očkování, po kterém se mu zácpa opět vrátila. Psychika se také zhoršila, pláče, je až hysterický. Maminka ho v takovém stavu nemohla ani poslat do školky. Na stolici nebyl už několik dní.

Níže sdílím zpětnou vazbu maminky den po podání léku.

"Dobrý den, paní Červená. Píši dle domluvy. Syn se po podání homeo psychicky dost uklidnil. Hrál si jako obvykle, bez stresu celé odpoledne, až pak před samotným kakáním plakal, ale díkybohu se vykakal. Děkuji" 


PŘÍPAD MASTOCYTÓZY

Dívka, 4 roky, má diagnostikovanou mastocytózu, která se u ní projevuje hnědými flíčkami na těle a každodenními bolestmi břicha. Konzultace proběhla 30.1.2023. Dívka si stěžuje na bolesti břicha hlavně po večeři nebo po ulehnutí do postele. Bolesti břicha holčičku trápí od narození, první rok svého života proplakala. Dívenka je hodně citlivá a kontaktní. Bojí se větru a bouřky. Je dosti plačtivá. Po homeopatickém léku jsou bolesti břicha o dost lepší, bříško bolí jen jednou týdně. Jí teď všechno, na co má chuť. Plačtivost i strachy se také zlepšily. Do dnešního dne, tedy sedm měsíců po léku, zlepšení stále přetrvává.

Maminka dívky mně napsala referenci (mám v péči i jejího syna), tak ji zde sdílím.

"S pani Červenou sme riešili niekoľko zdravotných problémov u syna - častá nemoc, boľavé bříško a bradavice na rukách. Po dôkladnej konzultácii sa nám pani Červená odporučila homeopatika, ktoré synovi zabrali a problémy vymizoli. Sme za to veľmi vďační."

"Pani Červená nám pomohla aj s liečbou dcérkinej histamínovej intolerancie a kožnej mastocytózy. Po použití homeopatík dcérka toleruje väčšinu jedál a môže sa relatívne normálne stravovať. Nepociťuje tak častú bolesť bruška a kŕče, ako bývalo zvykom predtým. Služby pani Červenej odporúčame všetkým, ktorých trápia zdravotné problémy. Ďakujeme"


ZADRHÁVÁNÍ V ŘEČI

Jedná se o dívku, 5 let, kterou už mám v péči několik měsíců. Nejprve jsme řešili opakované záněty kyčle po viróze a koktání. Po homeopatickém léku se zánět kyčle již neobjevila a koktání se také zlepšilo. Pět měsíců po léku se ale zhoršilo koktání (bez zjevné příčiny) a k tomu se přidal gynekologický výtok, který se objevoval jen v noci. Také se jí začaly často objevovat bolestivé afty v puse, na které nikdy předtím netrpěla. Na základě toho byl dívce podán další homeopatický lék. Měsíc po léku se výtok zlepšil o 80%, afty se neobjevily a koktání se také zlepšilo. Pak se na pár dní koktání výrazně zhoršilo, ale tehdy dívce umírala babička. Čekali jsme a níže sdílím zpětnou vazbu maminky dva měsíce po léku.

"Dobrý den, paní Červená, dcera je aktuálně bez výtoku a mluvení je teď opět na velice dobré úrovni. Od poslední SMS, kdy jsem vám psala, že hodně špatně mluví, řešila jsem to dokonce i akutně s logopedií, tak zlepšení o 100%. Afty od té doby, co jsme spolu řešily, neměla. Děkuji moc a přeji hezký den." 


HOMEOAPTICKÁ LÉČBA A PORUCHY CHOVÁNÍ

Chlapec, 7 let. Konzultace proběhla 28.9.2023. Chlapec má sociální poruchy chování, trpí na nezvladatelné záchvaty agrese a hyperaktivitu. Od mala ho baví rozbíjet věci, rozřezal rodičům na zahradě bazén, rozbíjí všechny hračky. Je výrazně tvrdohlavý a nepřizpůsobivý. Když má vztek, tak kouše sestru, i cizí děti. Ve škole nechce spolupracovat. Chování se výrazně zhoršilo na letošním letním táboře, odkud ho poslali domů, protože byl nezvladatelný.

Níže sdílím zpětnou vazbu od maminky pár týdnů po podání homeopatického léku z dnešního dne.

"Dobrý den paní Červená, chci Vám jen napsat ze syn se dle mého názoru a názoru paní družinářky hodně zlepšil. Dokonce o víkendu byl na velké oslavě narozenin bez rodičů a proběhlo vše úplně v klidu. Moc Vám děkuji a doufám ze se synovo chování bude stále uklidňovat. Pěkný den!" 


HOMEOPATICKÁ LÉČBA NEUSTÁLÉHO NACHLAZENÍ

Dívka, 3 roky, 1. konzultace proběhla v lednu 2023. Holčička má nepřetržitě rýmu, pořád jí teče z nosu zelený hlen, k tomu sem tam pokašlává. Občas se nachlazení zhorší a přijde teplota s kašlem. Rýmu má ale stále, dokonce i v létě. Začalo to s nástupem do školky, v září 2022. Do té doby byla zdravá.

Musím uznat, že tenhle případ mi dal pěkně zabrat, protože jsem holčičce podala 4 léky, které neměly dlouhodobý efekt. Vždy na 14 dní rýma odešla, pak se ale zase vrátila do původního stavu. To znamená, že léky neměly na dívku léčebný efekt, ale jen povrchový a krátkodobý. Hledala jsem dál, až pak jsem nakonec našla malý lék, ne moc často užívaný, který konečně dívce pomohl dlouhodobě. Po podání léku došlo k homeopatickému zhoršení, dostala horečku 38,3 a průjem. Následující den byla už bez teploty. Níže sdílím zprávu od maminky:

"Dobrý den, paní Červená, 4.11. to byl měsíc po léku. Je zdravá, bez velkých potíží. Měla v tom měsíci asi dva tři dny rýmu, která sama přešla."

Tohle je poprvé od září 2022, kdy byla dívka zdravá několik týdnů, a přestože se rýma objevila, sama od sebe odezněla do pár dnů. To je dobrá reakce na lék. 😊

Ne vždy se podaří dát správný lék hned napoprvé. Občas to chce trpělivost, ale když se pak podaří najít ten správný lék, pak to stojí za to! 


HOMEOPATICKÁ LÉČBA DLOUHOTRVAJÍCÍHO KAŠLE

Chlapec, 5 let, má chronický kašel od května 2023. Chlapec kašle v průběhu celého dne, ale nejhorší je kašel po ránu, kdy kašle až hodinu v kuse. Kašel je suchý a štěkavý, nebolestivý. Kašel se poprvé objevil 3 týdny po očkování proti vzteklině. Na očkování šel chlapec kvůli kousnutí od opice v Thajsku. U doktora mu bylo diagnostikováno hraniční astma, ale žádná dosavadní konvenční léčba mu nepomohla. Užíval erdomed, aerius i ventolin, ale bez efektu.

Hned druhý den po podání homeopatického léku se kašel zlepšil, ráno nebyl žádný záchvat kašle. Nyní to jsou 3 týdny od podání léku a maminka chlapce udává 90% zlepšení kašle, což se za celou dobu před podáním léku nestalo. Rána jsou bez kašle.😊