Kožní problémy

HOMEOPATICKÁ LÉČBA ATOPICKÉHO EKZÉMU

V listopadu 2023 za mnou přišli rodiče s dvou a půl letou holčičkou, která od ledna 2023 trpí atopickým ekzémem. Ekzém je celotělový a výrazně svědivý. Po celou dobu naší konzultace holčička plakala a škrábala se. Svědění je nejhorší v noci, kdy ji rodiče musí celou noc škrábat, aby se sama nerozškrábala do krve. Od objevení se ekzému je holčička výrazně nespokojená, uplakaná a nechce chodit mezi děti.

U takto vážných atopických ekzémů se na prvním místě musí zmírnit svědění a zlepšit se psychika. Pak se postupně zlepšuje i stav kůže od hlavy směrem dolů.

Nyní je to měsíc a půl od začátku homeopatické léčby. Svědění je lepší o 80%, holčička je zase veselá a hraje si s dětmi. Škrábe se pouze při únavě. Obličej má zahojený, ostatní části těla se také hojí, kůže už není tolik zarudlá, viz foto.

Léčba ještě není zdaleka u konce, ale mám radost, že se ubírá tím správným směrem.  


HOMEOPATICKÁ LÉČBA LUPÉNKY

Před podáním léku
Před podáním léku
Před podáním léku
Před podáním léku
14 dní po léku
14 dní po léku
14 dní po léku
14 dní po léku
Před podáním léku
Před podáním léku
14 dní po léku
14 dní po léku

Na konci listopadu 2023 jsem řešila případ čtyřicetileté ženy, které se po streptokokové angíně objevila lupénka. Zasažená místa byla hlavně na břiše, zádech a nohách. Vyrážka je zarudlá, svědí, žena nesnese na sobě jakékoli oblečení. Na pár dní musela být dokonce hospitalizovaná v nemocnici, kde dostávala penicilin a kortikoidy. Po návratu z nemocnice se kůže zase začala horšit a vysévala se nová ložiska. Po podání 2 dávek homeopatického léku došlo ke zhoršení, zvýraznilo se svědění a kůže ještě víc zčervenala. Následující dny už ale došlo ke zlepšení, kůže i svědění se každým dnem lepšilo. Oblečení přestalo na kůži vadit.

Níže sdílím zprávu mé klientky 14 dní po léku. 

"Dobrý den, paní Červená. Vše jde čím dál víc k lepšímu, břicho a záda už krásné, podbřišek a stehna postupně už také blednou. Svědění se velmi zmírnilo, téměř až vymizelo. Je to super! Ještě jednou moc děkuji za Vaši péči a přeji Vám krásné vánoční svátky plné klidu a pohody " 


HOMEOPATICKÁ LÉČBA ATOPICKÉHO EKZÉMU

Chlapec, 18 měsíců, hlavní problém je ekzém na tvářích a na předloktí od 3 měsíců věku. Konzultace proběhla v srpnu 2022. Ekzém svědí hlavně v noci nebo když je chlapci horko. Má také potravinové alergie, nemůže jíst mléčné výrobky, ořechy atd, vždy se mu po těchto potravinách ekzém výrazně zhorší. Po psychické stránce je chlapec velice nespokojený, pláče, pořád chce maminku, aby se mu věnovala. Týden po homeopatickém léku začal ekzém ustupovat. Psychika se zlepšila, chlapec už nevyžadoval tolik pozornosti, byl spokojený. Ekzém se začal vracet v říjnu 2022. Chlapec dostal vyšší potenci stejného léku, pak ekzém zcela vymizel. Do dnešního dne je chlapec bez ekzému.

Níže s radostí sdílím recenzi od maminky:

"S paní Červenou jsme začali pracovat, když synovi bylo 1,5 roku. Měl neustupující ekzém a potravinové alergie. V té době jsme už vyzkoušeli všechny prostředky konvenční medicíny, co nám byly nabízeny, ale nic nepomáhalo. Po podání homeopatického léku nastalo týden trvající zhoršení, ale pak se synův stav zlepšil, jako nikdy předtím (nejdříve bylo znatelné zlepšení na psychické úrovni, ekzém se výrazně zmenšil a potom se začaly lepšit i potravinové alergie). To byla pro nás známka, že jsme se konečně dostali na správnou cestu a s paní Červenou jsme pokračovali v léčbě. V současnosti je synovi 2,5 roku, ekzém už zmizel a potravinové alergie jsou téměř pryč. S pozdravem, MUDr. Jalia Nekuda " 


HOMEOPATICKÁ LÉČBA ATOPICKÉHO EKZÉMU

Fotka vlevo před lékem, vpravo měsíc po léku
Fotka vlevo před lékem, vpravo měsíc po léku
Fotka vlevo před lékem, vpravo měsíc po léku
Fotka vlevo před lékem, vpravo měsíc po léku

Chlapec, 4 roky, hlavní problém je ekzém, který má od narození. V březnu letošního roku se ale ekzém výrazně zhoršil. Zhoršilo se svědění, nejvíc se chlapec škrábe večer před usnutím, ale i během celého dne má záchvaty svědění, kdy chlapec pláče a škrábe se. V noci se také budí svěděním a pláče. Od zhoršení ekzému se také výrazně zhoršila psychika, chlapec začal být extrémně tvrdohlavý, nespokojený, uplakaný. Maminka se mu musí pořád věnovat, dříve si uměl hrát sám. Když u mě byli v kanceláři, chlapec neustále plakal a škrábal se. Po podání homeopatického léku přišlo homeopatické zhoršení, které trvalo týden. Na kůži vylezly pupínky, které se do 14 dní zase ztratily. 

Nyní je to měsíc po léku a maminka už nemusí dávat antihistaminika, stav kůže je lepší o 70% a svědění o 50%. Ještě se trochu škrábe před usnutím. Kůže se nadále pomalu hojí. V noci chlapec pěkně spí a nálada se zase vrátila do stavu před zhoršením ekzému z března 2023. Maminka udává, že rozdíl v náladě je diametrální, 100% zlepšení. Je to veselé a spokojené dítě. 

Homeopatická léčba chlapce jde správným směrem, došlo k homeopatickému zhoršení a následnému celkovému zlepšení jak kůže, tak i psychiky. Ekzém se nadále zlepšuje, čekáme bez opakování léku.


ATOPICKÝ EKZÉM

Holčička, 4 měsíce, od druhého měsíce věku se objevil ekzém, prvně na tvářích, poté se ekzém rozšířil na břicho, hrudník a nohy. Maminka vysadila mléko, vejce, ořechy a další potraviny, ale bez viditelného zlepšení. Spolu s ekzémem se zhoršil spánek, večer nemohla usnout, plakala, rodiče ji musely několik hodin nosit v náruči, dokud neusnula. Po homeopatickém léku se ekzém první tři dny trochu zhoršil, poté začal mizet. Měsíc po léku byl ekzém lepší o 80% a spánek byl zcela bez problémů. V následujících týdnech ekzém zcela vymizel. Po několika měsících, když začaly růst první zoubky, se ekzém začal vracet. Byl podán další homeopatický lék a ekzém po něm znovu zmizel a při dalším růstu zubů se už neobjevil. Nyní je tomu víc jak rok, co je holčička zcela bez potíží.


HOMEOPATICKÁ LÉČBA ČASTÝCH OPARŮ

Žena, 55 let, konzultace proběhla v březnu 2023. Žena trpí na neustále se vracející opary, které se objevují hlavně na pravé paži nebo na levé hýždi. Sotva se jedno ložisko oparů zahojí, začnou rašit nové puchýřky oparu na jiném místě. Není dne, kdy by opar někde na těle neměla. Kůže je na dotek velmi bolestivá, pomáhá na to teplo. Na opary žena trpěla od mládí, kdy se opar vždy objevoval během menstruace. Ale od roku 2021, kdy jí začala probíhat menopauza, se výsev oparů výrazně zhoršil. Také v tu dobu byla očkovaná na covid. Po podání homeopatického léku se dva měsíce žádný opar neobjevil. To bylo poprvé od roku 2021. Pak se ale opary začaly znovu tvořit jednou do měsíce. Zopakovaly jsme stejný lék a od té doby se opar již neobjevil.