Alergie

HOMEOPATICKÁ LÉČBA ALERGIÍ

Na začátku března 2024 jsem řešila případ třiceti devítiletého muže, který je alergický na pyly, zvířecí srst i některé potraviny. Aktuální byly jarní pylové alergie. Případ byl zprvu pro mě dost těžký, neviděla jsem tam žádné symptomy, které by ukazovaly na nějaký lék. Asi po hodině a půl vyptávání mně upoutalo pozornost zvláštní symptom, a to že muž trpí na studená kolena. To mě přivedlo k léku, který jsem následně potvrdila dalšími symptomy, které muž měl, a lék jsem mu podala.

Po podání léku se pylová alergie zmírnila, ale před pár dny se zase výrazně zhoršila. Přes den má neustálé smrkání, kýchání, podráždění očí, slzení. V noci se objevila zimnice (nejvíc mu je zima na kolena). Opakovala jsem lék a níže sdílím zprávu z dnešního rána, 4. den po užití léku:

"Dobrý den. Lék jsem si vzal v pondělí. Symptomy alergie se zmírnili velmi výrazně. Zůstalo občasné slzení očí a smrkání. Opravdu velice málo. V noci úplný klid. Žádná zimnice. Moc děkuji."

Někdy pomůže jeden symptom k nalezení toho správného léku!


CHLADOVÁ ALERGIE

Žena, 38 let, konzultace proběhla 7.11.2022. Hlavní problém je opakované nachlazení, které ženu trápí od svých 20 let. Byla jí diagnostikována chladová alergie. Když se na podzim venku trochu ochladí, tak ženu začne pálit nosohltan, bolet v krku, a k tomu se přidá suchý, dráždivý kašel. Z toho kašel je nejvíce obtěžující a je nejhorší ráno po probuzení a večer po ulehnutí. Na jaře potíže zcela ustoupí. Také má problémy se spánkem, 3x týdně se budí kolem 5. hodiny, pak už nemůže kvůli myšlenkám usnout. Po homeopatickém léku se na týden zhoršil kašel, ale poté začal ustupovat. Měsíc po léku kašel zcela vymizel a spánek se zlepšil, budí se až s budíkem 😊 Nyní to jsou 4 měsíce a žena je stále bez problémů.


ALERGICKÉ ASTMA

Žena, 46 let, konzultace proběhla 17.4.2023. Hlavní problém je alergické astma, které se letošní jaro výrazně zhoršilo, a silná únava. Denně musí užívat Ventolin. Níže sdílím zpětnou vazbu pár dní po léku.

"Ahoj Naty, lék jsem si vzala v pátek večer a ráno jsem se probudila skoro úplně bez dušnosti a kašle. Od té soboty jsem úplně bez Ventolinu a dýchám čistě a ten strašnej kašel je úplně pryč. Nechápu! Po 8 hodinách ten hlubokej rozdrážděnej kašel byl pryč. Jestli tohle vydrží, tak je to pro mě zázrak. Vůbec nemám ani to svědění na průduškách a na krku, zkrátka nic. A to jsme seděli v neděli přímo pod břízou a já viděla, jak ten prach z těch jehněd poletuje vzduchem přímo na mě. Každopádně jsem momentálně tak o 80% zlepšená. Občas trochu kýchnu, nebo mi zasvědí oči, ale to je nic proti tomu, co to bylo."

Nyní tomu je 14 dní po léku a zlepšení přetrvává. Únava je pryč.