Akutní infekty

HOMEOPATICKÁ LÉČBA ČERNÉHO KAŠLE

V poslední době stále více slýcháme o výskytu černého kašle. Homeopatie umí projevy černého kašle buď výrazně zmírnit nebo je úplně odstranit během pár dní. 

19. března 2024 jsem předepisovala homeopatický lék čtyřleté holčičce, která měla černý kašel již několik týdnů. Kašel je po celou dobu neměnný, stejně dávivý, nejvíc v noci. Kašel jí budil každou hodinu, až dvě. Antibiotika nezabírala. Homeopatický lék jsem zvolila na základě jejích akutních symptomů, tedy symptomů černého kašle, ale také na základě chronického stavu. 

Níže sdílím reakci na lék:

"Dobry den, od podani leku mizi nocni zachvaty daviveho kasle. Dnes uz byl jen jeden cca ty 2 hodiny od usnuti a pak az rano po probuzeni. Behem noci jinak uz spala bez kasle. Pres den se kasel zlepsuje, stale je davivy, ale méně."

Maminka dodnes, tedy měsíc po léku, udává 70% zlepšení.

Minulý týden jsem dávala lék i jejímu devíti měsíčnímu bráškovi, který se černým kašlem také nakazil. V noci mívá 5 záchvatů kašle, přes den 6 až 7. Oba sourozenci měly rozdílné akutní i chronické symptomy, tudíž chlapeček užil jiný homeopatický lék, i když nemoc je stejná.

Níže zpráva od maminky z dnešního rána, 4. den po užití léku.

"Dobre rano, u syna doslo k velkemu zlepseni - v noci se probudi s kaslem uz jen 1x nebo 2x, pres den kasle stejne casto jako predtim, ale zachvaty se zmirnily o 50%."

To je dobrá reakce na lék, snížil se počet záchvatů i intenzita kašle. Čekáme bez opakování léku.


HOMEOPATICKÁ LÉČBA ZÁNĚTU DUTIN

22.2.2024 jsem řešila akutní případ ženy, která má třetí den silnou rýmu, bolesti hlavy na čele a celkově se cítí velmi špatně. První den byla zvýšená teplota a zimnice. Rýma je vodnatá, odírající, pořád jí kape z nosu. Nosní sliznice je výrazně oteklá. Nejhorší je pálení v nose. První den jí teklo z levé nosní dírky a bolest hlavy byla nad levým okem. Druhý den se rýma přesunula do pravé nosní dírky a bolest hlavy nad pravým okem. Žena má také bolesti očí spolu s výrazným slzením a červeným oteklým okem vždy na straně nosní dírky, která je zasažena.

3 hodiny po léku mi žena napsala zprávu:

"Řekla bych, že je to tak o 60-70 % lepší. Nos se mi hodně uvolnil a smrkám méně často. Oči mám unavené, ale nebolí."

Níže sdílím zprávu z následujícího rána:

"Dobrý den, včera jsem ještě jednou navečer vzala lék, protože jsem cítila, že se to zase začíná zhoršovat. Pak se to zase zlepšilo a zatím to trvá (stav tak o 85% lepší). V nose mě štípe jen trochu při dýchání, ale nemám ho ucpaný, oči neslzí, hlava nebolí."

Zatím čekáme, pokud se stav začne horšit a budou stejné symptomy, bude potřeba lék znovu zopakovat.


HOMEOPATICKÁ LÉČBA SPÁLOVÉ ANGÍNY

V lednu 2024 jsem řešila případ spálové angíny u dvanáctiletého chlapce. Má výraznou píchavou bolest v krku. Více se mu tvoří sliny, které musí vyplivovat ven do misky. Mandle má červené, oteklé a jsou na nich čepy. První dva dny měl horečku 38,5. Třetí den se vytvořila vyrážka na hrudi, která je u spálové angíny typická. Vyrážka hodně svědí a bolí na dotek. 

První lék, který jsem podala, byl bez efektu, stav byl stále stejný. Ale objevil se nový symptom: chlapce začala bolet hlava, horší při chůzi. To mě navedlo na další lék, který už měl léčebný efekt. Níže sdílím zprávu maminky ještě v den užití léku:

"Já nevím, ale asi Vám nic nenapíšu, protože syn od 16 hod kdy jsem dojela domů a řekl mi to nejdůležitější spí.. a to dodávám že kvůli rekonstrukci bydlíme v jedné místnosti, dělám tu kravál v kuchyni a on má půlnoc. Je to dobře?"

Ano, je to skvělá reakce na lék, kdy pacient po užití léku usne tvrdým spánkem, dochází tedy k léčebné reakci. Po probuzení se chlapec cítil výrazně lépe, bolest v krku byla menší, vyrážka také lepší. 

Nyní je to 4. den od podání léku, kdy nebylo nutné lék opakovat. Ještě sdílím zprávu maminky z dnešního rána:

"Zdravím, syna jsem zatím nesehnala, ale celý víkend byl úplně v pohodě, díky bohu (a vam)" 


HOMEOPATICKÁ LÉČBA ZÁPALU PLIC

Dívka, 18 měsíců, má zápal plic. Začalo to rýmou a kašlem, který se postupně zhoršoval. 21. listopadu 2023 přišla večer silná dušnost a výrazné pocení na hlavě. V noci se holčička často budila, plakala, byla úzkostná. Následující ráno mi maminka volala a na základě aktuálních symptomů holčičky jsem podala homeopatický lék. Když jsem s maminkou mluvila, v telefonu jsem slyšela, jak holčička sípe. Hodinu po podání léku už v telefonu nebylo slyšet žádné sípání, holčička přestala kašlat a výrazně se zlepšila energie i nálada. Večer měla jen trochu rýmu. V noci klidně spala až do rána. Následující den se stav nadále zlepšoval, ale pro jistotu šli na RTG plic, který ukazoval ještě mírný zápal plic. Jelikož byl stav holčičky výrazně lepší než předešlý den, tak po domluvě s paní doktorkou jsme čekali bez podání atb. Následující den byl stav ještě lepší, poslech byl u paní doktorky úplně čistý. Za pár dní holčička podstoupila kontrolní RTG plic a vše bylo naprosto v pořádku.   


HOMEOPATICKÁ LÉČBA ANGÍNY

Dívka, 5 let, má angínu s bílými čepy na mandlích. 31.10.2023 venku prochladla. Už doma si ten večer stěžovala, že jí je velká zima. Nemohla se nijak zahřát. V noci přišla horečka 38,5. Následující den si začala stěžovat na bolení v krku, má horečku 38,8. Nechce nic jíst. Krk má celý zarudlý, na obou mandlích bílé čepy. Poslední noci začala skřípat zubama, což nikdy předtím nedělala. Od letošního září je výrazně tvrdohlavá, je z ní úplně jiné dítě. Před tím byla velmi mírná, na všem se s ní dalo domluvit. Od září denně prohlašuje, že nechce jít do školky, dříve to tam měla ráda. Už v den podání homeopatického léku si přestala stěžovat na bolest v krku, horečka klesla na normální teplotu, měla větší chuť k jídlu a celkově ožila. Následující den stále bez bolesti v krku, čepy na mandlích zmizely. Hrozně chce jít do školky :)


AKUTNÍ LÉČBA BRONCHITIDY

Chlapec, 6 měsíců, konzultace proběhla v červnu 2023. Když mě maminka požádala o léčbu synovy bronchitidy, tak už měl chlapeček rozběhlou bronchitidu několik dní bez zjevného zlepšení. Chlapec nemá teplotu, ani nekašle, ale podle slov maminky se mu hůř dýchá, jako by měl zúženou dýchací trubici. Toto je už jeho třetí bronchitida v životě, první dostal ve 4 týdnech věku. Vždy se prvně objeví rýma, která pak sedne na průdušky.

Níže sdílím zprávu maminky 2 dny od podání homeopatického léku, kdy šli na kontrolu k paní doktorce.

"Dobrý den, paní Červená, tak syn je podle nálezu úplně čistý. Paní doktorka byla velmi překvapena!"

Do teď, 4 měsíce po léku, se bronchitida nevrátila. 


SPÁLOVÁ ANGÍNA

Chlapec, 8 let, konzultace proběhla 9.11.2022. Maminka mi volala s tím, že chlapce bolí v krku a má teplotu již třetí den. Každým dnem se bolest v krku zhoršuje. Bolest je píchavá, vystřeluje do ucha. Kvůli tomu nemůže polykat a vyplivuje sliny. Levá mandle je velmi oteklá, zarudlá a jsou na ní žluté čepy. Chlapec nemá chuť k jídlu, den a půl už nejedl. Teplota stoupá večer kolem 19. hodiny. Je mu větší horko než obvykle, přeje si jít do studené vany. Po podání homeopatického léku chlapec dostal hlad a bolest při polykání se zmírnila. Celkově se cítí mnohem lépe, chce jít do školy 😊 Následující den se osypal na hrudi a měl malinový jazyk. Jeho doktorka mu diagnostikovala spálovou angínu. Chlapec se ale cítil výrazně lépe, bolest při polykání byla mírnější o 70%, mandle už nebyla červená a čepy zmizely. Pokračovali jsme v podávání léku ještě dva dny. Bolest v krku úplně odezněla a vyrážka do pár dnů sama zmizela.


AKUTNÍ ZÁNĚT STŘEDNÍHO UCHA

Chlapec, 5 let, stěžuje si na bolest pravého ucha, má rýmu a horečku. Ouško už ho bolí několik dní i přes antibiotické kapky. Horečka také neustupuje. Dlouhodobě má velké problémy s polykáním jídla kvůli zvětšeným krčním mandlím. Má také zvětšenou nosní mandli, může dýchat jen pusou a v noci silně chrápe. V poslední době se mu dost zhoršila psychika, začal se hodně vztekat a bouchat se do hlavy. Homeopatický lék dostal 8.9.2023 a od jeho užití si přestal stěžovat na bolest ucha a byl bez horečky. Do dnešního dne je chlapec zdravý.

Níže sdílím zprávu od maminky z dnešního rána:

"Dobrý den, paní Červená. Tak píšu ohledně syna, omlouvám se, že jsem nepsala v so, nakonec jsme jeli se školkou na vodu a úplně jsem zapomněla Synovi bylo celou dobu dobře a musím říct, je to zvláštní, ale dá se s ním najednou jednodušeji domluvit Přijde mi to jako zázrak vážně"